شرایط پرورش زالو / ایران زالو دات کام

شرایط پرورش زالو

 

شرایط پرورش زالو چیست؟

برای پرورش ، تکثیر و یا حتی فقط نگهداری زالو بعنوان یک شغل باید به نکاتی توجه کرد که شاید ساده باشد اما بی اهمیتی به این نکات باعث خسارت زیادی خواهد شد و حتی باعث از بین رفتن تمامی زالو می گردد.
افراد زیادی خودسرانه دست به کارهایی در این زمینه می زنند که اکثرا با شکست مواجه شده و نمیتوانند در این زمینه به سود آوری مطلوبی برسند. اگر قصد شروع فعالیت در زمینه پرورش زالو را دارید و می خواهید درباره شرایط پرورش زالو بیشتر بدانید پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید با دید روشن تری وارد فعالیت در این عرصه شوید.

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

در زیر چند مورد از مواردی که یک فرد مشتاق به پرورش زالو باید آنها را رعایت نماید آورده شده است:
– آماده سازی مکان مناسب پرورش زالو
– رعایت قواعد و قوانین پرورش زالو
– مدیریت درست فارم پرورش زالو
– نظم در کارها
– بهداشت فردی و بهداشت محیط پرورش زالو
– دقت بالا در امور
– صبور بودن

آماده سازی مکان مناسب پرورش زالو:

در مطالب قبلی در زمینه شرایط مکان پرورش زالو صحبت کردیم و گفتیم که یک مکان پرورش زالو باید چه شرایط کلی و مهم را داشته باشد.
به پیش نیازهای پرورش زالو در خانه اشاره کردیم و نکات مهم در این زمینه را توضیح دادیم و به باید و نبایدهای این موضوع اشاره شد و گفتیم که چه مواردی در این زمینه مهم و حیاتی می باشند.

 

 

 

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

رعایت قواعد و قوانین پرورش زالو:

از آنجایی که اکثر فعالان در زمینه پرورش زالو هنوز به جایگاهی نرسیده اند که بتوانند در زمینه رفتارشناسی زالو قوی عمل نمایند پس بهتر است تا رسیدن به آن جایگاه ، از قوانین و قواعدی که افراد باتجربه و متخصص در این زمینه ارائه داده اند پیروی کرد.
متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که بعضی از افرادی که در این زمینه وارد فعالیت شده اند خودسرانه دست به کارهایی می زنند که بیشتر این امور دلیل علمی و یا حتی تجربی را ندارد و این افراد فقط با حدس گمان پیش می روند.
این دسته از فعالیت ها اگر با دیدگاه تست و آزمایش و در حد محدود باشد صحیح و قابل درک است اما اگر بخواهیم کل پرورشگاه و زالوهای خود را قربانی یک ایده خام بکنیم مطمئنا فقط خودمان متضرر خواهیم بود.

پیشنهاد ایران زالو:  عوامل تشکیل کوکون خالی(پوچ)

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

مدیریت درست فارم پرورش زالو:

از مهمترین مواردی که بایستی یک فرد پرورش دهنده در آن مسلط باشد و از لازمه های شرایط پرورش زالو بشمار می رود مدیریت درست ، اصولی و حساب شده می باشد.
شما باید از لحاظ مختلف فارم پرورش زالوی خود را زیر نظر داشته باشید:
– خرید نوع وسایل ( چه نوع وسیله و با چه مشخصاتی خریداری شود / بهتر است در این زمینه برای شروع به کار با فرد با تجربه مشورت نمایید)
– آگاهی از میزان زالوهای سالم ، بیمار ، تلفات و… ( این موضوع را فرا بگیرید که به تعداد زالوهای خود بعد از خرید بی تفاوت نباشید)
– اطلاع از نحوه فعالیت و کیفیت اطلاعات افرادی که در پرورشگاه شما کار می کنند ( هیچ کس مانند خودتان در این زمینه دلسوزتر نخواهد بود)
– زمانبندی صحیح رسیدگی به زالوها ( در پاراگراف بعدی ، نظم در کارها توضیح داده می شود)
– زمانبندی صحیح فصول مختلف زندگی زالوها جهت آمادگی ارائه زالو در زمان مناسب به بازار.
– آگاهی از همکاران ، رقبا و مشتریان و… ( در دنیای تجارت این موضوع را فراموش نکنید که همیشه بازار و رقبا و… را لحظه به لحظه آنالیز کنید)
– بروز رسانی اطلاعات ( همیشه در حال فراگیری باشید حتی یک جمله و یا یک موضوع کوچک در زمینه کاری تان )
– به خود ایمان داشته باشید و با توکل شروع کنید.( اما هیچ وقت بی گدار به آب نزنید و حواستان به همه چیز باشد)

شرایط پرورش زالو و نظم در کارها:

همیشه برنامه ای جامع و کلی در زمینه فعالیت در پروش زالو داشته باشید تا بدانید در چه روزی ، چه کاری را باید انجام دهید.
با این کار هم وقت آزاد بیشتری برای خود خریده اید و هم از برنامه صحیح پرورش زالو عقب نخواهید ماند بعنوان مثال برنامه ای برای زمانهای تعویض آب وانها ، رسیدگی و سرکشی و… داشته باشید.
در هر فصلی از زندگی زالوها ، برنامه ریزی و نظم در کار شما تغییر خواهد کرد ( فصل قرنطینه زالوها / فصل تغذیه / فصل جفتگیری زالوها / فصل پیله گذاری / و…)

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

شرایط پرورش زالو و بهداشت فردی: 

زالو با وجود اینکه از لحاظ ظاهری خیلی پیچیده بنظر نمی رسد اما فوق العاده حساس بوده و همین امر برخورد با این موجود کوچک را بسیار قانون مند می کند.
رعایت نکردن امور بهداشتی و طرز برخورد با زالو و سایر موارد غلط ، باعث بروز بیماریها و مشکلاتی در سیستم بدنی و زندگی زالو می شود که متاسفانه اغلب این بیماریها قابلیت انتشار و انتقال به سایر زالوهای درون یک محیط بسته را دارد و بسرعت باعث انتشار بیماری و تلفات می گردد.

پیشنهاد ایران زالو:  آموزش پرورش زالو آرایشی در تهران

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

شرایط پرورش زالو و دقت بالا در کارها:

رعایت یکسری از موارد بایستی با دقت بالا صورت پذیرد بعنوان مثال رعایت دما و رطوبت محیط باید بدقت انجام گرفته و در یک بازه محدود انجام گیرد ( مثلا بین ۱۵ الی ۱۶ درجه)
مثلا : وقتی ما باید دمای محیط قرنطینه را بین ۱۵ الی ۱۶ درجه نگهداریم دمای ۱۹ و یا بالاتر از آن دقت کاری ما را نشان نمی دهد.
وقتی صحبت از دقت در کار به میان میاید یعنی هر چه بتوان پارامترهای گوناگون پرورش زالو را با دقت بالاتری انجام داد مطمئنا نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

در پرورش زالو صبور باشید:

هر کاری بازه زمانی خاصی برای رسیدن به نتیجه مطلوب و یا برداشت محصول دارد شرایط پرورش زالو نیز بدین گونه است که باید صبر داشته باشید چرا که مدت زمانی بین یک سال الی ۱۶ ماه را باید برای رسیدن به نتیجه منتظر باشید.
بعضی کارها و عملهای خودسرانه ( که به نظر پرورش دهنده زالو ترفند می باشد و سریعتر به نتیجه می رسد ) را انجام ندهیم چرا که باعث عقب افتادن زمان رسیدن به هدف مطلوب می گردد.

شرایط پرورش زالو - ایران زالو دات کام

خلاصه مطلب :

بعد از رعایت مواردی که در بالا گفته شد و موارد ریز و درشت بسیار دیگر که بیشتر آنها با تغییر محل زندگی ، شخصیت افراد ، میزان سرمایه گذاری ، انتظارات و… تغییر خواهد نمود در دوره اول پرورش زالو بیشتر بدنبال کسب تجربه و فراگیری نکات ریز و درشت باشید تا در دوره های بعد بتوانید بهترین برداشتها و سودآوری خوبی داشته باشید.
شرایط پرورش زالو بسیار گسترده و فراوان می باشد که سعی کردیم در این محتوا ( به دیدگاه خودمان ) مهمترین موارد را ارائه دهیم.

ایران زالو همراه شماست تا در این زمینه به موفقیت برسید.
موفق باشید / هاشمی

6 پاسخ
 1. ز.تندگو
  ز.تندگو می گوید

  سلام . عرض ادب.
  اقای هاشمی قرار بود محصول تصویری قدم به قدم در زمینه پرورش زالو در سایت بگذارید چی شد؟
  امکانش هست باهاتون تماس بگیرم

   
  پاسخ
  • admin
   admin می گوید

   سلام دوست گرامی
   محصول بزودی در سایت و در بخش فروشگاه و یا محصولات دانلودی قرار خواهد گرفت. موفق باشید.

    
   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *