دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه چیست؟

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه چیست؟

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام
 

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه

در این مقاله قصد داریم در زمینه بحث دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه ( بالا آوردن خون )  صحبت کنیم.

مطمئناً شما نیز با این مورد مواجه شده اید چرا که اکثر دوستانی که در زمینه تغذیه و یا قرنطینه زالوها فعالیت می‌کنند با قرمز شدن و رنگی شدن خون مواجه می‌شوند و قی کردن و یا همان بالا آوردن خون دلایل مختلفی دارد که در زیر به آن دلایل می پردازیم:

  دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام
دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه:

از عمده دلایل اینکه زالو ها داخل آب خون قی می کنند بایستی به تغذیه آلوده و یا همان آلوده بودن و نامناسب بودن خون تغذیه اشاره کرد در زمانی که شما خون دریافت می کنید از بابت اینکه خون سالم باشد مطمئن شوید خونی که تهیه می‌کنید بایستی دارای شرایط زیر باشد:
۱- این خون ، تازه و بدون هیچگونه اضافات مانند پوست و گوشت بدن گاو باشد.( حتی بسیار کوچک )
۲- محتویات شکم گاو نباید داخل خون ریخته شود.

 

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

۳- خون را بایستی در ظرف تمیز و بدون هیچ گونه آلودگی ریخت.
۴- از خونی که تهیه کرده اید بیش از یکبار استفاده نکنید.
۵- خون تازه گاو را در روز اول مصرف کنید و خون مانده را به هیچ وجه استفاده نکنید.
۶- در حین تغذیه نیز حواستان به ظروف تغذیه باشد چراکه آلوده بودن ظروف و تجهیزات تغذیه نیز باعث انتشار آلودگی و بروز مشکلات بعد از تغذیه می شود که یکی از این موارد قی کردن خون داخل آب هست.

 

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

۷- مورد بعدی که در زمینه دلیل قی کردن خون توسط زالو ها در آب بایستی به آن اشاره کرد تنش های وارده به زالوها و یا وجود بیماری و مشکلات جسمانی در زالوها می‌باشد که باعث بروز موارد مختلف و مشکلاتی از جمله بالا آوردن خون داخل آب توسط زالو ها می شود.
۸- و سایر موارد ( تنشها – قرنطینه – آب و… )

مطمئنا دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه موارد دیگری را نیز شامل میشود ولی عمده دلایل مواردی می باشد که در این مقاله بدانها پرداخته شده است.

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

تنش های مختلف و وجود استرس در زالو ها باعث می شود که چنانچه اگر زالو تغذیه کرده باشد خونی که در کیسه های خود دارد قی کند.
شوک دمایی یکی از عوامل مهم این دسته تنش ها می باشد در حین تغذیه حواستان به بحث شوک دمایی و عواقب آن باشد.
از دیگر مواردی که باعث قی کردن خون داخل آب می‌شود تغذیه ناصحیح می باشد چرا که بعضی از دوستان در این زمینه اطلاعاتی ندارند و با آموزش های جزئی و تحقیقاتی که در سطح اینترنت انجام میدهند اقدام به تغذیه زالو ها می‌کنند.
تغذیه زالو یکی از مهمترین پارامترهای موفقیت در این امر به شمار می‌رود موارد صفر تا صد تغذیه زالو را به صورت تخصصی می توانید در سایت ایران زالو آموزش ببینید پیشنهاد می‌کنیم در قسمت فروشگاه محصول تغذیه اصولی زالو را مشاهده نمایید.
آخرین موردی که باعث قی کردن زالوها می‌شود آب نامناسب و یا آب آلوده است پارامترهای آب را به درستی رعایت کنید تا زالوها بعد از تغذیه با آرامش در قرنطینه نگهداری شود.
شرایط قرنطینه نیز از دیگر عوامل وجود استرس و تنش در زالوها به شمار می‌رود شما بایستی مراحل کاهش و یا افزایش دما را به صورت پلکانی و به صورت صحیح در زمان قرنطینه انجام دهید تا مشکلی برای زالو ها به وجود نیاید.
اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم بایستی به این نکته اشاره کرد که زالو ها در حالت کلی و به صورت طبیعی بعد از تغذیه قی می کنند ولی بطور طبیعی تعداد اندکی از زالو ها ممکن است داخل آب خون بالا بیاورند اگر چنانچه این قی‌کردن از روال طبیعی خارج شد بایستی به نحوه فعالیت خود توجه بیشتری بکنید.

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

راههای جلوگیری از قی کردن خون داخل آب:

اول آنکه خون تازه و سالم را از کشتارگاه تهیه کنید
دوم اینکه مطمئن شوید هیچ شک به زالوها وارد نشود و یا منابع آلوده کننده خون در داخل خون وجود نداشته باشد.
سومین مورد خون خود را به درستی میکس نمایید تا انعقاد صورت نگیرد.
مورد بعدی از تمیز و پاکیزه بودن ظروف خون از ابتدا تا انتهای تغذیه مطمئن شوید.
زالوها را در حین تغذیه دسته‌بندی کنید زالوهایی که احتمال بیماری و یا دفرمگی دارند به صورت جداگانه تغذیه و همچنین نگهداری شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید به درستی با آنها برخورد کنید.
یکی از راه های اطمینان از عدم وجود مشکل و یا کاهش مشکل بعد از تغذیه و تغذیه اصولی استفاده از دستگاه تغذیه می باشد که این موارد را کاهش میدهد.
همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم قرنطینه صحیح نیز می تواند کمک بسیار زیادی در سلامت زالو ها بعد از تغذیه و عدم قی کردن آنها منجر شود شما بایستی کلیه مراحل تحویل خون تغذیه و خون دهی و همچنین قرنطینه را به درستی و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فنی انجام دهید تا تغذیه خوب و همچنین نتیجه عالی بعد از تغذیه داشته باشید.

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه / ایران زالو دات کام

دوستان گرامی بحث تغذیه یکی از مهمترین مواردی است که شما بایستی کلیه نکات آن را به درستی انجام دهید پیشنهاد می کنیم اگر در این زمینه موفق نیستید و یا نیاز به اطلاعات تکمیلی و تخصصی تری در این زمینه دارید از محصولی که به صورت مجزا در این زمینه تهیه و در قسمت فروشگاه سایت ایران زالو درج شده است مشاهده و در صورت نیاز آن را تهیه کنید چرا که به کلیه نکات از صفر تا صد بحث تغذیه پرداخته شده است این محصول با قیمتی بسیار مناسب و استثنایی به شما ارائه می گردد.

 

بعد از قی کردن زالو داخل آب چه اتفاقی میافتد؟

اگر خون ناسالم و یا روش تغذیه درست نباشد و یا سایر موارد بدرستی انجام نشود باعث این میشود که زالو خون را پس داده (قی کند) و همین موضوع باعث انتشار آلودگی و بیماری و بالطبع مرگ و میر زالوها شود فلذا شما بایستی ظرفهایی که در آنها رنگ خون ( حتی بسیار کم ) مشاهده کردید بلافاصله تعویض آب کنید و دیگر چاره ای نیست و بهرتین روش پیشگیری و در ادامه آن رعایت بهداشت و تعویض بموقع آب می باشد.

دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه  از عمده دلایل مرگ و میر بعد از تغذیه و یا دفرمگی زالوها ( بند بند شدن – تسبیحی شدن ) می باشد.


در زمینه ” روش صحیح تغذیه زالو و نکات مهم و حیاتی آن در سودآوری بیشتر” محصولی در سایت درج شده است که میتوانید از آن بهره مند شوید *** کلیک کنید ***


مطلب دلایل قی کردن خون توسط زالوها بعد از تغذیه به پایان رسید اگر شما نیز نظری دارید در زیر همین مطلب نظر خود را بگذارید .
ارادتمند شما هاشمی

‫4 نظر

 • محمد قادری گفت:

  سلام.
  اگر مواردی که در این مقاله گفتید رعایت بشه زالو خون قی نمیکنه؟
  برای همه این مشکل وجود داره؟
  ممنون آقای هاشمی

   
  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز.
   بله. البته عمده دلایل قی کردن رو در این مقاله توضیح دادیم و احتمالات دیگه هم وجود داره.

    
 • صادق گفت:

  آقای هاشمی من هم این مشکل رو دارم و از این مترسم که قی کردن زیاد باعث مرگ و میرشون بشه و ضرر کنم.
  بیزحمت راهنمایی کنید.

   
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *