امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

راههای جلوگیری از فرار زالوها

راههای جلوگیری از فرار زالوها

راههای جلوگیری از فرار زالوها
 

راههای جلوگیری از فرار زالوها

با مقاله ای در مورد راههای جلوگیری از فرار زالو در خدمت شما دوستان هستیم همانطور که شما نیز می دانید زالو موجودی است که بسیار پر تحرک بوده و در یک مکان برای زمانی طولانی نمی‌ماند این موضوع باعث آزار و اذیت پرورش دهندگان زالو شده چرا که بایستی محدودیت‌هایی برای نگهداری زالو لحاظ کرد تا بتوان زالو را در شرایط خاص و در ظرف ها و مکانهای مختلف نگهداری کرد.
غالبا مورد فرار زالوها از وانها صورت می گیرد و این روشها بیشتر برای محدودیت زالوها در وانها کاربرد دارد. برای اینکه زالوهای شما فرار نکنند راههای مختلفی وجود دارد بعضی از موارد راههای جلوگیری از فرار زالو در این مطلب آورده شده است.

اگر نتوانید محدودیت‌هایی برای خروج زالوها از ظروف نگهداری زالو و یا از فضاهایی مانند وان ها و یا استخر ها ایجاد کنید زالوها از این مکان ها فرار کرده و موجب تلفات زالوها می‌گردد که اکثر این فرارهای زالوها به تلفات منجر می گردد و باعث ضرر و زیان های سنگین به صاحب پرورشگاه زالو می شود در این مقاله ما به این نکته بیشتر می‌پردازیم.
پرورش دهندگان زالو در طی دوره های مختلف تجربیات بسیار زیادی در زمینه های مختلف برخورد با زالو و همچنین رفتار شناسی زالو و مواردی که باعث محدودیت زالو می‌گردد شده اند که مورد فرار زالو نیز از این موارد به شمار می‌رود چند مورد از بهترین روش های جلوگیری از فرار از زالو در انتهای این مقاله لیست شده است که امیدواریم برای شما کاربردی باشد.

   راههای جلوگیری از فرار زالوها

در زیر راههای جلوگیری از فرار زالو لیست شده اند:

استفاده از توری پارچه ای

(به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین و عمومی ترین روش ها به شمار می رود و اکثر دوستان و عزیزانی که به نوعی در زمینه نگهداری و یا پرورش و تکثیر زالو فعالیت می کنند از توری پارچه ای جهت جلوگیری از فرار زالو استفاده می‌کنند نحوه نصب و استقرار توری نیز روش‌های گوناگونی دارد که مطمئناً شما نیز انواع آن را دیده اید)

راههای جلوگیری از فرار زالوها

استفاده از ابر با قطر ۵ الی ۸ سانت
شما با ابر با قطرهای مختلف نیز می توانید جهت جلوگیری از فرار زالو استفاده کنید نحوه استفاده و نصب این ابرها نیز در تصاویر مشخص است.

راههای جلوگیری از فرار زالوها

استفاده از نوار آلومینیومی ( به برق ۲ ولت وصل می شود )
نوار آلومینیومی که به عنوان یک تله برای زالو ها به شمار می رود به گونه ای که در زیر نمایش داده شده است می‌توان استفاده کرد.

راههای جلوگیری از فرار زالوها

استفاده از نمک همراه پارچه / استفاده از نمک همراه سریش
نمک نیز عاملی برای فرار از زالو جلوگیری از فرار زالو ها به شمار می رود.

استفاده از آبلیموی طبیعی
آبلیموی طبیعی مانند نمک باعث میگردد تا زالوها از منطقه‌ای که شما مشخص کرده‌اید عبور نکنند و به نوعی از فرار زالوها جلوگیری به عمل می آید نحوه استفاده از آبلیموی طبیعی نیز بسته به خلاقیت و روش خود شما دارد.

محیطی طبیعی که زالو تمایلی برای فرار نداشته باشد
در روش‌های طبیعی زالو تمایل بسیار کمی برای فرار و یا خارج شدن از محیط طبیعی خود دارد لذا جلوگیری از فرار زالو بیشتر برای محیط های مصنوعی می باشد.


 

راههای جلوگیری از فرار زالوها

شما چه روشهایی را تجربه کرده اید؟

تجربیات خود را با ما در جریان قرار دهید…

2 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

 • مینا جعفری گفت:

  سلام آقای هاشمی.
  جعفری هستم از گیلان
  آیا راهی به غیر از این روشهایی که گفتید وجود داره ؟
  ممنون میشم توضیح بدبد

   
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *