امروز جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو
 

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

در این محتوای آموزشی قصد داریم به بحث شروع بکار پرورش زالو بپردازیم مطمئناً یکی از بزرگترین مشکلات و معضلاتی که اکثر افرادی که وارد حرفه پرورش زالو می شوند و با آن در ابتدای کار برخورد می‌کنند نحوه شروع بکار پرورش زالو می باشد.

شروع بکار پرورش زالو

در ابتدای امر بایستی شما بدانید که مسیری را که می‌خواهید وارد آن شوید دارای چه نوع مشکلاتی می باشد؟
و یا اینکه شما به چه وسایل و تجهیزاتی نیاز دارید؟
باید چگونه از این تجهیزات به بهترین نحو ممکن استفاده کنید؟
و سوالات و ابهاماتی از این قبیل…

قبل از شروع به فعالیت در زمینه پرورش زالو بایستی به چند نکته توجه ویژه ای داشته باشید
اول اینکه علاقه به این نوع مشاغل و این سبک فعالیت می تواند موفقیت شما را بیشتر کند و داشتن علاقه یکی از الزامات این کار به شمار می رود.

 

اهمیت فضا در پرورش زالو

مورد بعدی که بایستی بدان توجه کرد داشتن فضای کافی برای شروع به فعالیت در زمینه پرورش زالو می‌باشد چرا که از نکات مهم که باید بدان توجه داشت و در آینده‌ای نزدیک تاثیر مستقیمی در میزان فعالیت و یا موفقیت شما دارد فضای مناسب و اصولی برای شروع به کار در پرورش زالو می باشد.

 

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

بعد از انتخاب مکان مورد نظر از لحاظ اندازه و ابعاد بایستی به میزان سرمایه خود توجه کرد چرا که بی توجهی به میزان سرمایه می‌تواند مشکلات بعدی را رقم بزند با توجه به میزان سرمایه و پول خود قدم بردارید و سعی کنید در ابتدای امر هزینه‌های اضافه نداشته باشید.

 

انتخاب مسیر در پرورش زالو

مورد بعدی که بایستی آن را لحاظ کنید انتخاب نوع فعالیت در زمینه شروع به کار پرورش زالو می باشد دوست دارید در زمینه نگهداری زالو فعالیت کنید یا در زمینه پرورش زالو و یا اینکه می‌خواهید تکثیر زالو انجام دهید.
اینها جزع فعالیت‌ها در زمینه حرفه ای پرورش و تکثیر زالو به شمار می‌روند که هر کدام بسته به نوع فعالیت آن دارای مزایا و معایب و یا سختی های خاص به خود می باشد.

 

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو                        موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

 

تجهیزات در پرورش زالو

اگر می خواهید در هر کدام از سه شاخه فعالیت حرفه پرورش زالو فعالیت کنید در شروع بکار پرورش زالو بایستی لیستی از تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود را داشته باشید پیشنهاد می کنم به مقاله ای که در سایت ایران زالو دات کام در همین رابطه در مورد تجهیزات و وسایل مورد نیاز شروع بکار پرورش زالو ارائه شده است مراجعه کنید تا در این زمینه اطلاعات کامل و کافی را کسب نمایید.

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

 

چیدمان و راه اندازی فارم در پرورش زالو

بعد از تهیه لیست وسایل و تجهیزات مورد نیاز بایستی در زمینه معین کردن نقشه و نحوه چیدمان وسایل و تجهیزات اقدامات لازم را انجام دهید این مورد نیز به عنوان یکی از موارد مهم و حیاتی در زمینه شروع بکار پرورش زالو به شمار می رود.

اگر هر کدام از مسیر اصلی پرورش زالو نگهداری زالو و تکثیر زالو را انجام می دهید حتما اطلاعات و آموزشهای لازم را در آن زمینه کسب کنید تا بتوانید با قدمی محکم تر در این زمینه فعالیت کنید.
پیشنهاد می کنیم در زمینه کسب آموزش‌های لازم برای راه اندازی فارم پرورش زالو و فعالیت در زمینه پرورش و تکثیر زالو به مقالات ایران زالو دات کام مراجعه کنید و یا جهت کسب آموزش تخصصی در این زمینه محصول اصلی و ارزشمند ما را تهیه نمایید ( نحوه تکثیر و پرورش زالوی طبی بصورت قدم به قدم )

 

موارد مهم شروع بکار پرورش زالو             موارد مهم شروع بکار پرورش زالو

 

خرید و سفارش زالو

خریداری زالو های مورد نیاز مرحله بعدی به شمار می‌رود شما بایستی نوع زالوی مورد نیاز و تعداد آن را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید از یکی از پرورش دهندگان و یا تکثیر کنندگان زالو در سطح منطقه زندگی خود نماید.
اگر زالوی مورد نیاز خود را به هر دلیلی نتوانستید در شهر و استان خود خریداری نمایید جهت خرید زالوی با کیفیت ایرانی با قیمت مناسب می توانید از ایران زالو اقدام کنید.

 

استفاده از تجربه دیگران در پرورش زالو

آخرین اقدام در زمینه شروع بکار پرورش زالو شروع به فعالیت و همراهی و همچنین پشتیبانی فردی متخصص و یا با تجربه در این زمینه با شما می باشد.
شما به این نکته توجه ویژه داشته باشید که حتما فردی را که در این زمینه دارای تجربه و تخصص می باشد برای حداقل یک دوره و یا یک سال همراهی آن را داشته باشید تا بتوانید از تجربیات و اطلاعات عملی ایشان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید ایران زالو ارائه دهنده مشاوره های تخصصی در این زمینه می باشد.


جهت کسب آموزش تخصصی در این زمینه به این صفحه مراجعه نمایید.

4 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

 • سما گفت:

  سلام،در مورد بازار فروش صحبت نکردید، آیا شما از پرورش دهنده خانگی زالو (حداقل تعداد باید چند تا باشه که شما بخرید) میخرید؟؟
  و اگه که میخرید نکاتی که باعث میشه نخرید چه چیزی میتونه باشه؟؟؟

   
  • admin گفت:

   سلام .
   خرید زالو منوط به شرایط خاصی هست.
   بعنوان مثال درزمانهایی از طول سال مشتریان ما نیاز به تعداد زالوهایی دارند که ما نمی توانیم تامین کننده باشیم و بهمین دلیل از دیگر همکاران تهیه می کنیم.
   میزان خرید ما مشخص نیست.
   شرایط مهم در خرید ما : سایز مناسب / قیمت مناسب / نژاد مرغوب / کیفیت تعامل بهینه با طرف مقابل

    
 • حسین حصدونی گفت:

  مهندس جان من روش تکثیر رو انتخاب کردم اما الان میخام تغییر مسیر بدم و پرورش انجام بدم آیا میشه.
  لینک گروه تلگرامتون چیه؟

   
  • admin گفت:

   هر دو روش در ابتدای امر نیازمند قرنطینه و سپس تغذیه هستند.
   اگر زالوی مولد خریداری کردید نمیتونید پرورش انجام بدید و باید تکثیر رو ادامه بدید.

    
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *